رنگ (نحوه رنگ امیزی ساختمان)

نحوه رنگ امیزی ساختمان چگونه است ؟ تعطیلات تابستان است، و همه ما می دانیم که این به چه معناست. زمان برای تزیین مجدد در حالی که هوا گرم، نسیم و خشک است. می توان در ماه ها شروع به کار رنگ آمیزی ساختمان ها نمود. البته شروع به کار نقاشی در تمام طول سال وجود دارد. جهت راهنمایی در نحوه رنگ آمیزی ساختمان این مطلب را گردآوری کرده‌ایم تا به همه شما مبتدی‌ها نشان دهیم که چگونه یک اتاق را نقاشی کنید.

ما، نگین تجارت شرق اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم که نقاشی داخلی نیازی به دردسر زیادی ندارد، اگر ابزار مناسب را داشته باشید و بدانید چگونه باید رنگ آمیزی را انجام دهید.

💡 فهرست مطالب

نحوه رنگ امیزی : انتخاب رنگ

مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که یک رنگ را با دقت انتخاب کنید، و ممکن است به نظر فرآیند دشواری برسد، اما ارزشش را دارد و بسیار مهم است.

نحوه رنگ امیزی اتاق دقیقاً مهم نیست، اما تجهیزات به اندازه نقاشی واقعی مهم هستند.

1. تستر رنگ
تستر رنگ را به خانه ببرید. مهم است که بدانید چه عواملی باعث تغییر ظاهر یک رنگ می شود که می تواند بر تصمیم شما تأثیر بگذارد . از روشنایی گرفته تا رنگ ها و حتی رنگ هنگام خشک شدن!

2. تسترهای رنگ را انتخاب کنید.

باید تسترها را در مقابل هر دیوار، در نور طبیعی قرار دهید تا ببینید که چگونه رنگ در نور روز متفاوت در اتاقی که نقاشی می‌کنید، تغییر می‌کند. رنگ‌ها در مقابل نور مصنوعی، واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند، بنابراین هنگام رنگ‌آمیزی یک اتاق رو به شمال در مقابل اتاقی که نور خورشید بیشتر است، این را در نظر بگیرید.

3. رنگ واقعی در نور را روی کاغذ امتحان کنید
هنگامی که انتخاب خود را محدود کردید، از رنگ های انتخاب شده خود برای رنگ آمیزی دو لایه بر روی یک کاغذ A4 استفاده کنید. مراحل بالا را تکرار کنید، تا مشاهده کنید که چگونه رنگ در نور پس از خشک شدن کامل تغییر می کند و چه تاثیری بر روی آن می گذارد.

4. مطمئن شوید که به پایان فکر می کنید
رنگ های براق نور را منعکس می کنند و روشن تر به نظر می رسند. در حالی که روکش مات نور را جذب می کند و بنابراین تیره تر به نظر می رسد.

برای دیوارهای داخلی، روکش مات برای پنهان کردن عیوب خوب است، اما به راحتی لکه می‌شود و تمیز کردن آن خیلی آسان نیست.

5. رنگ سقف چطور؟
رنگ سقف لازم نیست سفید باشد، اگر دیوارهای شما خیلی تیره نیست حتی می توانید سقف را به همان رنگ، رنگ آمیزی کنید. اگر رنگ دیوار تیره‌تری را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از انتخاب رنگ متضادی که با دیوارهایی که کمی متفاوت هستند، لذت ببرید. فقط ابتدا رنگ را در نور تست کنید.

6. مواد تشکیل دهنده رنگ نیز مهم است
رنگ‌های لاتکس و پایه آب سریع‌تر خشک می‌شوند و دود کمتری دارند. و در صورت پاک کردن، به سهولت تمیز می شوند. از سوی دیگر، رنگ‌های روغنی بسیار بادوام‌تر هستند و ممکن است برای مناطق پرترافیک یا حتی تریم‌هایی که سریع‌تر از بقیه دیوارها ساییده می‌شوند، بهتر باشند.

7. کدام برند را انتخاب کنید
وقتی نوبت به انتخاب برند می رسد، معمولاً قانون این است که اگر کمی بیشتر خرج کنید، کمی بیشتر به دست خواهید آورد. هرچه رنگ ارزان‌تر باشد، به کت‌های بیشتری نیاز خواهید داشت و روکش آن بی‌عیب و نقص نخواهد بود. دقت داشته باشید که این امر می تواند تفاوت قابل توجهی را برای رنگ های داخلی ایجاد کند.

8. رنگ های VOC و سازگار با محیط زیست یک گزینه هستند
برخی از افراد ممکن است نگران بخارات و عناصر خطرناک در برخی از رنگ ها باشند . به خصوص زمانی که در حال رنگ کردن مهد کودک یا اتاق کودک هستید. رنگ هایی وجود دارند که فاقد VOC (ترکیبات آلی فرار) هستند. آن‌ها کمی گران‌تر هستند و معمولاً بهترین پوشش را ندارند.

نحوه رنگ آمیزی اتاق : انتخاب ابزار مناسب

وقتی صحبت از نحوه رنگ آمیزی اتاق می شود، باید ابزارها را در نظر بگیرید. این مرحله ای است که اغلب هنگام تحقیق در مورد نحوه رنگ آمیزی اتاق نادیده گرفته می شود. با این ایده که هر قلم مویی می تواند کار نقاشی را انجام دهد، که واقعاً اینطور نیست.

برس‌های رنگ بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید، از موها گرفته تا شکل آنها، همگی باید مناسب رنگ آمیزی باشند.

9. کدام نوع برس بهتر است؟
موهای مصنوعی برای رنگ‌های مبتنی بر آب مناسب هستند. زیرا آب را جذب نمی‌کنند و اگر برس متورم شود، اثری از خود بر جای نمی گذارند.

موهای طبیعی بهتر است برای رنگ‌های مبتنی بر حلال استفاده شوند. زیرا، این دسته از برس ها، یک روکش صاف ایجاد می‌کنند. ساختار خوبی را برای نگه‌داشتن روی رنگ و اعمال کامل آن ارائه می‌دهند.

همچنین یک قلم موی ترکیبی با موهای مصنوعی و طبیعی وجود دارد که اگر به طور خاص با رنگ‌های آب یا حلال کار نمی‌کنید، برای همه انواع رنگ مناسب است.

10. اندازه برس
اندازه برس نیز یک عامل است، به طوری که برس‌های 100 تا 150 میلی‌متر ، برای دیوارها مناسب هستند.

برس 25 میلی‌متر برای دور قاب پنجره و تزئینات مناسب هستند.

11. کدام غلتک رنگ بهتر است؟
برای انتخاب یک غلتک، واقعاً فقط سه نوع برای نقاشی داخلی شما وجود دارد. آنها در سه طول شمع کوتاه، متوسط ​​و بلند هستند که برای دیوارهای بافت متفاوت مناسب هستند. کوتاه برای سطوح ریز و مسطح بهترین است، شمع متوسط ​​برای بافت های صاف و معمولی بهتر است، با شمع بلند برای سطوح بافت دار استفاده می شود.

نحوه رنگ آمیزی اتاق : انتخاب ابزار مناسب

نحوه رنگ امیزی اتاق: آماده سازی دیوارها

هنوز زمان زیادی برای شروع رنگ آمیزی داخلی خود نرسیده است. برای اطمینان از پوشش یکنواخت و بهترین نتیجه نهایی، باید دیوارهایی را که نقاشی می کنید آماده کنید، به خصوص اگر رنگی براق را انتخاب می کنید.

12.سوراخ های دیوار خود را پر کنید

13.هر رنگ لایه بردار را خراش دهید (اگر رنگ پوست کنده یا ترک خورده است، آن را تا جایی که می توانید خراش دهید تا بهترین پایه برای شروع رنگ آمیزی داشته باشید.)

14.شن و ماسه کردن دیوارها را فراموش نکنید (ممکن است لازم باشد مناطق براق را به آرامی با کاغذ سنباده بسیار ریز سنباده بزنید تا چسبندگی رنگ تازه به دیوارها بهبود یابد. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع رنگ آمیزی، با جارو کشیدن دیوار یا برس کشیدن آن، گرد و غبار باقیمانده کاغذ سنباده را پاک کنید.)

نحوه رنگ آمیزی اتاق: نقاشی

اکنون شما تمام مراحل آماده سازی برای رنگ امیزی ساختمان را انجام داده اید. زمان آن رسیده است که مهمترین بخش نحوه رنگ آمیزی اتاق را به شما بگوییم!

15. رنگ را مخلوط کنید
تمام رنگ های خود را در یک سطل با هم مخلوط کنید تا رنگ ثابتی داشته باشد. به طوری که اگر در سینی های جداگانه ریخته شود، ممکن است واکنش متفاوتی نشان دهد، کمی خشک شود و رنگ نامناسبی ایجاد کند. آن را به خوبی مخلوط کنید. زیرا روغن، آب و پودر موجود در رنگ‌ها زمانی که قوطی‌ها برای مدتی نشسته باشند، می‌توانند از هم جدا شوند.

16. رنگ آمیزی لبه های دیوار

شما باید با رنگ آمیزی لبه ها دیوار شروع کنید. این اساساً تکنیکی است که در آن گوشه‌ها و لبه‌های دیوارها را در جایی که غلتک نمی‌تواند جا بگیرد، رنگ می‌کنید. شما می خواهید از یک برس 2-3 میلی متری برای رنگ آمیزی یک نوار سه اینچی در امتداد محیط دیوار و سقف استفاده کنید.

17. تکنیک های قلم مو نیز وجود دارد :

قلم مو را قبل از فرو بردن در رنگ خیس کرده و آن را لکه دار کنید، این کار از چکیدن رنگ به سمت دسته جلوگیری می کند و قلم مو را حفظ می کند.

هر زمان که قلم مو را در قوطی رنگ فرو کنید، فقط آن را در حدود نیم اینچ فرو کنید.  از بارگذاری بیش از حد قلم مو جلوگیری می کند و از چکیدن اضافی جلوگیری می کند. برای جلوگیری از هر گونه علامت جزر و مد، همیشه با حرکات طولانی و مداوم رنگ کنید.

18. رنگ امیزی از بالا به پایین صورت گیرد.
هنگامی که این کار را انجام دادید، باید به قانون طلایی رنگ کردن اتاق فکر کنید.  همیشه از بالا به پایین کار کنید. بنابراین، اگر سقف خود را رنگ آمیزی می کنید، باید هر دو لایه را رنگ کنید و اجازه دهید قبل از شروع هر کار دیگری خشک شود.

19. رنگ آمیزی نکات سقف
هنگام رنگ آمیزی سقف، به جای طول، در عرض اتاق رنگ کنید و از گوشه ها شروع کنید.

20. تکنیک غلتک رنگ
هنگام استفاده از غلتک، بهتر است به الگوی W نقاشی کنید و سپس بدون بلند کردن غلتک از روی دیوار، شکاف های W را پر کنید. این روند را تا زمانی که دیوار را در اولین لایه رنگ خود بپوشانید تکرار کنید.

نحوه رنگ آمیزی اتاق: نقاشی

سخن آخر

شما می توانید با مطالب ارائه شده در این صفحه رنگ امیزی بی نقصی را تجربه کنید.

منبع : بلاگ 

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *