تاثیر ویروس کرونا بر قیمت جهانی متیلن کلراید

قیمت متیلن کلراید هر هفته در آسیا و اروپا توسط خبرنگاران محلی ICIS منتشر می شود. لذا ما قصد داریم به توضیح جامع و کامل، در خصوص قیمت متیلن کلراید طی چند ماه اخیر که تحت تاثیر کرونا ویروس قرار گرفته است، به مطالعه بپردازیم.

متیلن کلراید

متیلن کلراید، که به آن دی کلرومتان (DCM) نیز گفته می شود، یک ترکیب آلی کلر دار، فرار و  قطبی است که با بسیاری از حلال های آلی قابل اختلاط است. و از نظر ظاهری مایعی شفاف، بی رنگ و دارای بویی شیرین شبیه به کلروفرم است.

در مورد متیلن کلراید بیشتر بخوانید

کاربردهای متیلن کلراید

ترکیبات آلی کلر دار شامل یک اتم کربن متصل به اتم کلر است. این ترکیبات کلردار، به طور گسترده در زندگی روزمره ما کاربرد دارند. از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • دارو سازی
  • صنعت مواد غذایی و نوشیدنی
  • صنعت رنگ و لاک
  • تمیز کردن فلزات
  • ساخت مواد شیمیایی
  • فوم
  • استفاده در ساخت مواد دارویی
  • استفاده در سموم دفع آفات
  • و …

به طور کلی، این ماده معمولاً به عنوان یک حلال برای واکنش های آلی / استخراج استفاده می شود.

در مورد کاربردهای متیلن کلراید بیشتر بخوانید

نوسانات قیمت متیلن کلراید در دوران کرونا

قیمت متیلن کلراید، به دو دوره قبل و بعد از ویروس کرونا تقسیم می شود. قبل از شیوع ویروس کرونا، کارخانه های چینی که بزرگترین تولید کنندگان ماده ی فوق در جهان هستند. توانسته بودند به خوبی پاسخگوی نیاز مصرف جهانی باشند. این امر باعث شده است که قیمت متیلن کلراید در بازه ی ۵۰۰ دلار بر تن و ۶۵۰ دلار بر تن به طور تقریبا ثابت باقی بماند. اما با شروع ویروس کرونا قیمت ماده ی فوق به دلیل کاهش تقاضای جهانی کمی کاهش پیدا کرده است. و به طوری که به زیر ۵۰۰ دلار بر تن رسیده است. البته این کاهش قیمت موبوط به ماه های ابتدایی شروع ویروس کرونا است. کم کم در ماه های بعد قیمت این کالا به قیمت قبل باز گشت و حتی این رقم به علت مصرف بازار داخلی چین افزایش یافت.

تاثیر ویروس کرونا بر قیمت جهانی متیلن کلراید
تاثیر ویروس کرونا بر قیمت جهانی متیلن کلراید

از بازار جهانی متیلن کلراید بیشتر بدانید

متیلن کلراید در آسیا

طی چند ماه اخیر، تولید متیلن کلراید توسط دو شرکت تولیدکننده عمده آسیایی کاهش یافته است. با شروع ویروس کرونا با توجه به کاهش تقاضا در چین و آسیا، شرکت های چین با سرعت کمتری متیلن کلراید را تولید می کنند. با وجود کاهش تولید این محصول، خریداران هیچ سختی را در خرید تجربه نکرده اند.

تقاضا برای خرید متیلن کلراید در جنوب شرقی آسیا و هند به شدت کاهش یافته است. و علت آن را می توان ویروس کرونا بیان نمود. (اعمال محدودیت حاصل از ویروس کرونا). به طوری که، فروشندگان نسبت به سال های قبل شاهدکاهش فروش این محصول بودند.

متیلن کلراید در اروپا

اخیرا، به دلیل ویروس کرونا، و اعمال محدودیت تقاضا در خصوص ماده ی فوق در برخی کاربردهای صنعتی کاهش یافته است. این در صورتی است که، تقاضا در برخی از کاربردهای دارویی افزایش یافته است.(که در آن از متیلن کلراید به عنوان حلال فرآیند استفاده می شود).همجنین، در اکثر کشورهای اروپایی، تقاضا برای کاربردهای صنعتی، به دلیل ویروس کرونا کاهش یافته است. به طور کلی، با کاهش تقاضای جهانی ماده ی فوق روبرو هستیم.

قیمت متیلن کلراید در ایران طی چند ماه اخیر

اخیرا به علت نوسانات دلار به صورت لحظه ای شاهد رشد روز افزون قیمت ماده ی فوق هستیم. البته بیماری کرونا و در پی آن اعمال محدودیت بر روی قیمت ماده ی فوق بی تاثیر نمی باشد. نمودار زیر قیمت متیلن کلراید را طی چند ماه اخیر را در ایران نشان می دهد. به طوری که می توان گفت هر ماه شاهد رشد قیمت متیلن کلراید هستیم. این در صورتی است، تقاضای برای خرید این محصول کاهش یافته است.

نمودار افزایش قیمت متیلن کلراید
نمودار افزایش قیمت متیلن کلراید در ایران

قیمت پیش رو متیلن کلراید

پیش بینی می شود که با خارج شدن جامعه ی جهانی از ویروس کرونا تعادل نسبی در بخش عرضه و تقاضا به وجود می آید. و قیمت ماده ی فوق به مقدار ۵۵۰ دلار بر تن باز خواهد گشت. البته این امر به سرعت خروج کشورهای مختلف از ویروس کرونا برمی گردد.

قیمت محصول متیلن کلراید

جهت اطلاع از قیمت این محصول با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید و فروش متیلن کلراید

شرکت ما به صورت تخصصی، مواد فوق را از تمامی برندهای مطرح جهانی تهیه کرده است و توانایی عرضه و پشتیبانی آن را به تمامی نقاط ایران دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید و قیمت محصول با همکاران ما در واحد فروش در تماس باشید.

  تلفن دفتر فروش: ۳-۲۲۸۷۰۵۲۱-۰۲۱

 موبایل و واتس آپ: ۰۹۱۲۶۵۴۲۳۱۴ – ۰۹۱۲۲۵۸۷۸۳۱ – ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *