قرص کلر-نگین تجارت شرق
قرص کلر چیست؟

قرص کلر، یکی از بهترین گزینه های مورد استفاده جهت ضدعفونی کردن آب استخرها است. این ماده، در اکثر کشورهای جهان جهت گندزدایی آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص کلر با درصد خلوص 90 درصد، ماده کافی جهت از بین بردن آلودگی های موجود در آب را دارد. این درصد خلوص می تواند به سهولت و آب استخر، سونا و جکوزی را ضدعفونی نماید. این دسته از قرص ها به آسانی در آب حل شده و می تواند کل آب موجود در استخر را گندزدایی نماید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مطلب، تا انتها همراه ما بمانید.

فهرست مطالب

تمام مواردی که باید در مورد قرص کلر بدانید ؟ !

کلر، که یک ماده شیمیایی است و توانایی ضدعفونی کردن آب را دارد. یکی از مواد سازنده، قرص کلر است. در حقیقت تمامی استخرهای سرباز یا سرپوشیده از این قرص، جهت گندزدایی استفاده می کنند. این قرص، تمامی میکروب ها و عوامل بیماری زا و باکتری های مفید در آب را می تواند با قابلیت حل شده در آب حذف کند. و محیطی سالم و مناسب را برای شنا کردن برای شما محیا کند.

قرص کلر، انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها از سولفات مس تشکیل می شوند. سولفات مس، ماده ای است که مانع رشد جلبک سبز در استخر می شود. و باعث افزایش ماندگاری آب می شود. نیاز ما را به تعویض مداوم آب استخر کم می کند.

متداول‌ترین روش‌های استفاده از آن

همان طور که در بالا ذکر شد، این قرص به عنوان ضدعفونی کننده آب استخر استفاده می شود. روش های مختلفی جهت استفاده از این قرص نشان داده شده است. که در ادامه به معرفی متداول ترین آن ها خواهیم پرداخت.

 • کلر زن شناور
 • اسکیمر
 • دستگاه کلر زن خطی

5 نکته فوق‌العاده مهم در کاهش خطرات قرص کلر

دقت داشته باشید که استفاده از قر ص کلر، می تواند جهت گندزدایی خطراتی به همراه داشته باشد.

 • از ترکیب، این قرص با سایر مواد شیمیایی اکیدا پرهیز کنید. زیرا ممکن است خسارت و آسیب های جبران ناپذیری ایجاد شود.
 • هنگام استفاده از این ماده حتما از عینک و ماسک مخصوص استفاده کنید. زیرا این ماده تحریک کننده و خطرناک است.
 • در صورت تماس مستقیم با این ماده، سریعا به بیمارستان مراجعه کنید.
 • دور از دسترس کودکان نگهداری شود. زیرا، اثرات جبران ناپذیری برای کودکان دارد.
 • در انتهای تمام شدن مراحل ضدعفونی و گندزدایی آب استخر، حتما دست های خود را با آب و صابون فراوان شست و شو دهید.

کاربرد

 • ایمن سازی و تصفیه آب جهت شنا
 • ضدعفونی کننده آب استخر

مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین نوع قرص کلر

انواع و مدل های مختلفی از این قرص تولید و به بازار عرضه می گردد. از این رو، باید حین انتخاب نوع قرص مورد استفاده دقت فراوان داشته باشید. قرص کلر 3 اینچی، جهت ضدعفونی کردن آب استخر مناسب است. مزیت های مهم این قرص عبارتند از :

 • از نظر اقتصادی مقرون و به صرفه است.
 • 19000 لیتر آب را ضدعفونی می کند. (قبل از خرید آن به حجم آب، نوع آن و میزان حل شوندگی آن دقت کنید.)

قیمت فروش و خرید قرص کلر استخر

این نوع قرص ها، جهت ضدعفونی کردن آب استخرهایی که آخر هفته مورد استفاده قرار می گیرند یا در طول هفته امکان ضدعفونی کردن ندارند، مفید هستند. دقت داشته باشید که نور خورشید نمی تواند پودر کلر موجود در استخر را از بی اثر کند. البته دقت داشته باشید که کلرها در استخرهای روباز با درصد خلوص 90% مقاومت بالای نسبت به درصدهای 65 و 70 دارند.

سخن آخر

قرص کلر، یکی از متداول ترین و مهم ترین قرص های مورد استفاده جهت ضدعفونی کردن آب استخرها است. استخرها، جکوزی‌ها و آب نماهایی که آب مدت زیادی در درون آن ها باقی می ماند، نیاز به ضدعفونی کردن دارند. زیرا، این مکان حاوی ویروس و باکتری بیماری زا است. قرص cl، جهت ضدعفونی کردن، آن ها توصیه می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
قبلیسردخانه چیست و انواع آن
تفاوت استون با اتانولبعدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *