متیلن کلراید

متیلن کلراید متیلن کلراید (به انگلیسی : Methylene chloride) یا همان دی کلرومتان (Dichloromethane) ، که معمولاً با اسامی متیلن کلرید ، متیلن دی کلراید ، حلال متیلن ، گاز متیلن و مخفف DCM شناخته شده و معروف است. یک هیدروکربن کلردار با بوی کمی شیرین است.هیدروکربن های کلردار مانند متیلن کلرید یا دی کلرومتان ، گروهی از مواد شیمیایی هستند که به عنوان حلال جهت تمیز کردن به کار برده می شوند. در ادامه علاوه بر معرفی بیشتر این محصول (“متیلن کلراید چیست ؟“) ، کاربرد ، قیمت ، خرید ، فروش ، جایگزین ، آنالیز ، ساختار شیمیایی ، خواص فیزیکی و شیمیایی  ، تولید ، MSDS و عوارض احتمالی استفاده از آن را بررسی خواهیم کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ، همراه مجموعه نگین تجارت شرق باشید.آیا نیازمند حلال متیلن کلراید هستید ، ما تولید کننده و  وارد کننده متیلن کلراید از تمامی برند های روز دنیا ، برای کاربردهای شما هستیم. فقط کافی است با مجموعه نگین تجارت شرق در تماس باشید. نگین تجارت شرق ، حلال متیلن با کیفیت و مرغوب را در اختیار شما قرار می دهد. 

خرید مواد اولیه شیمیایی صنعتی خود را به ما ، مجموعه نگین تجارت شرق بسپارید. جهت اطلاع از قیمت ، خرید و فروش متیلن کلراید (Methylene chloride) تماس حاصل بفرمایید. 

قیمت : جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت متیلن کلراید با ما در تماس باشید.

تلفن نگین تجارت شرقتلفن : ۳-۲۲۸۷۰۵۲۱-۰۲۱

تلگرام نگین تجارت شرقموبایل و واتساپ : ۰۹۱۲۶۵۴۲۳۱۴ – ۰۹۱۲۲۵۸۷۸۳۱ – ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

شماره تماس واحد فروش مجموعه نگین تجارت شرق

  تلفن دفتر فروش                                                   ۳-۲۲۸۷۰۵۲۱-۰۲۱

 موبایل و واتساپ                                                   ۰۹۱۲۶۵۴۲۳۱۴ – ۰۹۱۲۲۵۸۷۸۳۱ – ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

متیلن کلراید

دی­ کلرومتان ، مایعی فرار ، بی­ رنگ با بویی شیرین است. این ماده به حلالیت بالا شهرت دارد. نقطه جوش حلال متیلن ۳۹٫۸oC بوده و دانسیته بخار آن حدود سه برابر هوا است. با وجود این­ که با آب امتزاج ­پذیر نیست ، ولی قطبی بوده و با حلال­ های آلی بسیاری امتزاج­ پذیر است. این ماده تجاری ، طبق مقررات بین ­المللی منبع دود یا ماده مضر برای لایه اوزون به شمار نمی آید. زیرا طبق مصوبات سازمان انرژی آمریکا ، زمان عمر دی کلرومتان بسیار کوتاه است ، به طوری که دی کلرومتان ، قبل از رسیدن به لایه اوزون تجزیه می­ شود.

دی کلرومتان حلال ایده ­آلی برای انواع فرآیندهای صنعتی محسوب می­ شود. این ماده در فرآیندهای مختلف و در صنایع بسیاری همچون رنگ ­زدایی ، داروسازی ، تولید مواد رنگ ­زدا،  تمیز کردن فلزات ، چسب ها ، تولید فوم پلی­ یورتان ، تولید رزین پلی­ کربنات و توزیع و فرمولاسیون حلال مورد استفاده قرار می­ گیرد. منابع طبیعی حلال متیلن ،  شامل منابع اقیانوسی ، ماکروجلبک ­ها و آتش­فشان­ ها هستند. با ­این­ حال بیشتر دی­ کلرومتان یافته شده در محیط­ زیست نتیجه نشرهای صنعتی است.

متیلن کلرید دارای ویژگی ها و خواص منحصر به فرد می باشد ، از جمله خواص منحصر به فرد این ماده می­ توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • *به راحتی به سطح نفوذ می ­کند و منجر ورم سطح اضافی می ­شود و در نهایت منجر به حذف رنگ­ های اضافی سطح می ­شود.
 • *حلالیت بالا و اشتغال پذیری کم این محصول باعث می­ شود که سطح فلز یا چوب دچار آسیب نشود.
 • *مقرون و به صرفه بودن (قیمت نسبتاً پایین)

ساختار شیمیایی

ساختار شیمیایی Dichloromethane بسیار ساده است. دی کلرومتان ، یکی از ساده ترین هیدروکربن های کلر دار شده است ، که از جایگزین شدن دو اتم کلر به جای اتم هیدروژن بر روی مولکول متان بدست می آید. این ماده تجاری، یکی از اعضاء خانواده حلال ­های شیمیایی هالوژنی محسوب می ­شود. علت این امر وجود عناصر گروه هالوژن (این گروه شامل کلر ، برم و…) است.

 

ساختار شیمیایی متیلن کلراید

خواص فیزیکی و شیمیایی

 دی­ کلرومتان با فرمول شیمیایی CH2Cl2 مایعی فرار ، بی­ رنگ با بویی شیرین است. این ماده به حلالیت بالا شهرت دارد. نقطه جوش متیلن کلرید ۳۹٫۸oC بوده و دانسیته بخار آن حدود سه برابر هوا است. دی­ کلرومتان با وجود این­ که با آب امتزاج­ پذیر نیست ، ولی قطبی بوده و با حلال­ های آلی بسیاری امتزاج ­پذیر است.

DCM ، در دماهای بالا غیر قابل احتراق است. ولی این ماده در اثر حرارت ، بخارهای سمی کلرید از خود منتشر می کند.

جالب است که بدانید ، که این ماده حلال قطبی است. ولی ، با آب مخلوط نمی شود. در اکثر حلال ­های آلی مانند اتانول ، اتر ، فنل ها ، آلدئیدها و کتون­ ها محلول می ­باشد و با بسیاری از حلال ­های آلی متفاوت است.

دی کلرومتان در آب ، الکل ، فنل ، آلدهید ، کتون و مایعات ارگانیک کمی محلول است و با حلال­ های کلر ، دی اتیل اتر و اتانول قابل تهیه است.

دی کلرومتان ، می تواند در جو با میزان اکسیژن زیاد یا در صورت وجود اکسیژن مایع ، نیتریت ، پتاسیم یا سدیم ، مخلوطی انفجاری را تشکیل دهد.

به طور کلی برخی از خواص فیزیکی و شیمیایی متیلن دی کلراید در جدول زیر آورده شده است.

نام محصولمتیلن کلراید | دی کلرومتان صنعتی
نام آیوپاک مادهدی کلرو متان
نام انگلیسی مادهMethylene Chloride
فرمول شیمیاییCH2CL2
شکل ظاهریمایع بی رنگ شفاف با بوی معطر شبیه کلروفرم
جرم مولکولی۸۴٫۹۳ گرم بر مول
نقطه ذوب۹۶٫۷ – درجه سلسیوس (۱۴۲٫۱ – درجه فارنهایت ، ۱۷۶٫۵ کلوین)
نقطه جوش۳۹٫۶ درجه سلسیوس (۱۰۳ درجه فارنهایت ، ۳۱۳ کلوین)
چگالی۱٫۳۳ گرم بر سانتی متر مکعب
حالت فیزیکیمایع
دمای خود آتش گیری۵۵۶ درجه سلسیوس
نقطه اشتعالندارد

تاریخچه تولید

اولین مقادیر متیلن دی کلراید در سال ۱۸۳۹، توسط شیمیدان فرانسوی هنری ویکتور رگنا تولید شده است. وی کلر و دی کلرومتان را با هم ترکیب و سپس در معرض نور خورشید قرار داد. بدین صورت گاز متیلن کشف شد. دی کلرومتان ، به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می ­شود.

تولید طبیعی

بی کلراید به طور طبیعی در میان منابع اقیانوسی (جلبک­ دریایی) ، تالاب و آتشفشان­ ها یافت می­ شود. با این حال، اغلب ماده موجود در محیط زیست به واسطه گاز های انتشار یافته ناشی از فعالیت های صنعتی تولید می شود.

تولید مصنوعی

یک روش معمول برای تولید DCM ، کلرزنی متیلن بی کلراید است. DCM از واکنش کلرومتان یا متان با گاز کلر در دمای ۵۰۰-۴۰۰ درجه سانتیگراد تولید می شود. فرآیند تولید متیلن دی کلراید به شکل زیر است.

CH3Cl  +  Cl2 → CH2Cl2 + HCl

CH2Cl2 +  Cl2 → CHCl3 + HCl

CHCl3  +   Cl2 → CCl4  +  HCl

در این دما ، هم متان و هم کلرومتان تحت سلسله واکنش هایی قرار می گیرند که به تدریج محصولات کلردار را تولید می کنند. مجموع تولید متیلن بی کلراید در آمریکا ، اروپا و ژاپن در سال ۱۹۹۳ بالغ بر ۴۰۰۰۰۰ تن بوده است. خروجی این واکنش ها مخلوطی از کلرو متان ، دی کلرومتان ، کلروفرم ، تتراکلرید کربن و کلرید هیدروژن می باشد که این مواد بوسیله تقطیر از هم جدا می شوند.

سایر اسامی

این ماده با نام آیوپاک دی کلرو متان شناخته شده است. اما لازم است با نام های دیگر متیلن کلراید نیز آشنا شویم. این اسامی عبارتند از :

 • *بی کلراید
 • *متیلن بی کلراید
 • *متیلن کلرید
 • *کلراید متیلن
 • *متیلن دی کلراید
 • *دی کلرومتان
 • *متیلن دی کلرومتان
 • *حلال متیلن
 • *گاز متیلن
 • *MC
 • *DCM

دی کلرومتان

دی کلرومتان

دی کلرومتان

کاربرد

فراریت و توانایی بالای متیلن کلرید برای حل کردن طیف گسترده ای از ترکیبات آلی باعث شده است که در بسیاری از مصارف غیرصنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. این کاربردها در زیر ارائه شده است.

 • *به عنوان مواد شوینده (در کارخانه تولید کفش و زیره کفش)
 • *به عنوان گاز جهت تولید فوم گرم و سرد (ابر و اسفنج)
 • *به عنوان حلال جهت پاک کردن رنگ (در صنعت رنگ ، رزین و چسب استفاده می شود)

و…

متیلن کلراید در صنعت کفش

کاربرد دی کلرومتان در صنعت کفش

مصارف غیر صنعتی

دی کلرومتان به طور گسترده در مصارف خانگی ، داروسازی ، اسباب بازی ها و وسایل ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه به توضیح این کاربردها می پردازیم:

 • در مصارف خانگی : دی کلرو متان در مصارف خانگی ، به منظور حذف پوشش های رنگی یا لاک از سطوح مختلف و به منظور جلا دادن به سرامیک و وان به کار برده می شود.
 • در دارو سازی : دی کلرومتان در داروسازی به عنوان یک حلال فرآیند و یک عامل پوشش قرص استفاده می شود.

مصارف صنعتی

دی کلرو متان کاربرد زیادی در صنایع غذایی و آشامیدنی، مواد شوینده (در کارخانه تولید کفش و زیره کفش) ، رنگ و رزین (به عنوان حلال در پاک کردن رنگ استفاده می شود) ، داروسازی ، آزمایشگاه های تحقیقاتی ، به عنوان حلال یا ماده کمکی در فرآیند های موجود در صنایع شیمیایی (به عنوان مثال : تولید پلی کربنات، تولید تری استات) ، اسپری رنگ یا اسپری حشره کش (فراریت بالای این ماده باعث شده است که از آن در اسپری ها استفاده کنند) ، تولید فیلم استات ، الیاف مصنوعی ، چسب ، جوهر چاپ و تخته مدار چاپی دارد.

در صنایع غذایی و آشامیدنی :  دی کلرومتان در صنایع غذایی و آشامیدنی به منظور تولید ادویه جات ، عصاره مالت برای آبجو ، عصاره گیاه رازک ، جداسازی روغن از دانه های روغنی ، به عنوان طعم دهنده قهوه ، استخراج کافئین از قهوه و چای و به عنوان ضدعفونی کننده در برخی از محصولات کشاورزی استفاده می شود.

کاربرد متیلن کلراید در ابر و اسکاج

کاربرد دی کلرومتان در قهوه و چای

کاربرد متیلن کلرید در یک نگاه

متیلن کلراید که به آن دی کلرومتان و متیلن دی کلرید نیز گفته می شود ، مایعی شفاف و بی رنگ با رایحه ای کمی شیرین است که در درجه اول به عنوان یک حلال صنعتی و همچنین به عنوان ماده پاک کننده رنگ و رقیق کننده رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای حلال متیلن کلراید در یک نگاه در زیر آورده شده است.

 • *به عنوان حلال برای پاک کردن رنگ
 • *به عنوان مواد شوینده در زیره و کفی کفش
 • *به عنوان ضدعفونی کننده محصولات
 • *اسباب بازی و وسایل ورزشی
 • *رنگ، رزین و چسب (به عنوان حلال در پاک کردن رنگ استفاده می شود)
 • *یک حلال یا ماده کمکی در فرآیندهای موجود در صنایع شیمیایی
 • *در تولید اسپری رنگ و اسپری حشره کش
 • *در تولید فیلم های عکاسی
 • *در تولید قهوه و چای
 • *به عنوان حذف کننده رنگ و چسب
 • *حذف روان کننده و گریس از سطح فلزات
 • *تولید فوم یورتان
 • *مواد آئروسل
 • *به عنوان حلال در صنایع شیمیایی و دارویی
کاربرد متیلن کلراید در قهوه و چای

کاربرد متیلن کلراید در قهوه و چای

متابولیسم

متان دی کلراید از طریق استنشاق و پوست به سرعت وارد بدن می­ شود. از آن­ جا که متیلن بی کلراید به سرعت تبخیر و در هوا پخش می­ شود. بنابراین، این ماده، با تنفس به سرعت وارد بدن می شود. و در آنجا جذب می شود. کلراید متیلن جذب شده از طریق دو مسیر متابولیک متابولیزه می­ شود.

*مسیر اول : مونوکسید کربن (CO) و دی اکسید کربن (CO2) را تولید می شود.

*مسیر دوم : از طریق فرمالدئید دی اکسید کربن تولید می ­شود.

بنابراین CO تولید شده به هموگلوبین متصل می شود ، تا کربوکسی هموگلوبین (COHb) تشکیل شود. و در نهایت موجب کاهش ظرفیت حمل اکسیژن خون می شود.

جایگزین متیلن کلراید

ظروف حاوی دی کلرومتان در بسیاری از کشورها دارای برچسب خطر است. زیرا بسیاری از کارگران در اثر قرار گیری در معرض دی کلرومتان جان خود را از دست دادند. بعدها مشخص شد که این کارگران بدون هیچ گونه آموزش از این ماده استفاده کردند. همان طور که می دانیم، دی کلرومتیلن کاربرد زیادی در صنعت کفش ، رنگ و رزین دارد. اما نمی توان از مضرات این ماده چشم پوشی کرد. زیرا دی کلرومتان به شدت سمی و سرطان زا است. بنابراین به دنبال یک سری جایگزین ها برای دی کلرومتان هستیم. NMP یا N-متیل-۲-پیرولیدون به عنوان جایگزینی برای حلال متیلن کلراید به کار برده شده است. اما نشان داده شده است که با گذشت زمان این مواد بر سلامت و محیط زیست تاثیر می گذارند. بدین منظور مطالعه در مورد جایگزین های متیلن کلراید ادامه دارد.

به طور کلی می توان گفت ، با ثابت شدن خطرات دی کلرومتان (Dichloromethane) بر سلامت انسان و محیط زیست ، دانشمندان و پژوهشگران به دنبال جایگزین مطمئن تری برای دی کلرومتان هستند. این جایگزین ها در زیر آورده شده است.

 • *مخلوطی از NMP و بنزیل الکل
 • *استرهای NMP
 • *دی بیسیک مانند دی متیل آدیپات یا دی متیل گلوتارات
 • *حلال سبز
 • *حلال پایه کلریدی

خطرات و عوارض جانبی

متیلن کلرید ، نسبت به سایر هیدروکربن های هالوژنه شده از سمیت کمتری برخوردار است. با این وجود ، به طور بالقوه یک ماده سرطان­ زا است.

مواجهه کوتاه­ مدت با غلظت­ های بالای دی کلرومتان ممکن است منجر به سرگیجه ، حالت تهوع ، استفراغ و سردرد شود.

قرار گیری مداوم ممکن است موجب تحریک چشم و دستگاه تنفسی شود.

مواجهه پوستی با DCM مایع ممکن است موجب تحریک یا سوختگی شیمیایی شود. در شرایط حاد ، مواجهه با دی­ کلرومتان می­ تواند کشنده باشد.

💡 حتما بخوانید : در مورد عوارض متیلن کلراید بیشتر بدانید

به طور کلی گاز متیلن ، بی خطر نیست و موجب اختلال سیستم عصبی می ­شود. همچنین مطالعات انجام گرفته در خصوص تاثیرات این ماده بر روی حیوانات حاکی از آن است که استنشاق این محصول شیمیایی موجب سرطان کبد و ریه می ­شود. لازم به ذکر است قبل از استفاده از این محصول حتما msds متیلن کلراید را مطالعه بفرمایید.

آنالیز

دانلود آنالیز متیلن کلرید

pdf

 

 

 

جدول آنالیز DCM در زیر نشان داده شده است.

TestUnit of measureSpecifications MinTest  resultConclusion
PurityWeight%——–%99.9%99.99Qualified
MoistureWeight%0.01——–0.003Qualified

(Acidity (HCL

Weight%0.0004——–0.0004Qualified
Color , Pt-CoAPHA Color10——–5Qualified

pdf

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “آنالیز متیلن کلراید” را مطالعه بفرمایید.

MSDS

برخی از نکات نوشته شده در برگه اطلاعات ایمنی را مشاهده می کنید.

 • *استنشاق : فرد را از محیط کار دور کنید.

در صورت عدم تنفس ، به فرد تنفس مصنوعی بدهید.

در صورت دشواری تنفس ، به فرد اکسیژن بدهید.

با پزشک در تماس باشید.

 • *پوست : در صورت تماس DCM با پوست اقدامات زیر را انجام دهید.

پوست را به مدت 15 دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید.

لباس و کفش آلوده از تن در بیاورید.

قبل از استفاده مجدد لباس را شست و شو دهید.

در صورت بروز هرگونه احساس سوزش ، به پزشک مراجعه نمایید.

 • * چشم : در صورت تماس دی کلر و متان با چشم ، آن­ را با مقادیر زیادی آب به مدت حداقل ۳۰ دقیقه شست و شو دهید. در صورت وجود لنز ، لنز را از چشم خارج کنید. سپس به شست و شو ادامه دهید. و با پزشک در تماس باشید.
 • *استنشاق : در صورت استنشاق دی کلرومتان ، فرد را از محیط آلوده خارج کنید. سریعا فرد را به هوای آزاد انتقال دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل تنفسی ، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

به فرد بیهوش چیزی نخورانید.

استفراغ با دستور پزشک صورت گیرد.

نکته : لازم به ذکر است، قبل از استفاده از دی کلرومتان MSDS آن مطالعه شود.

دانلود MSDS متیلن کلراید :

pdf

 

متیلن کلرید در محیط

دی کلرومتان ، به دلیل مصارف صنعتی عمدتا در هوا و به مقدار کمی در آب و خاک آزاد می شود. بسیاری از مکان های زباله های شیمیایی حاوی متیلن دی کلرومتان هستند. دی کلرومتان از طریق نشت و تبخیر وارد محیط  زیست می شوند.  بی کلراید به راحتی تبخیر شده و در هوا آزاد می شود. بی کلراید ، موجود در هوا ، در اثر تابش نور خورشید و با واکنش با سایر مواد شیمیایی موجود در هوا تجزیه می شود. تقریباً نیمی از بی کلراید موجود در هوا طی ۵۳ تا ۱۲۷ روز نا پدید می شود.

اگرچه دی کلرومتان به راحتی در آب حل نمی شود ، اما ممکن است مقادیر کمی از آن در برخی از آب های آشامیدنی وجود داشته باشد. دی کلرومتان که در آب وجود دارد در اثر واکنش با سایر مواد شیمیایی یا باکتری به آرامی تجزیه می شود. بیش از ۹۰٪ دی کلرومتان در محیط به دی اکسید کربن (CO2) تبدیل می شود، که در حال حاضر در هوا وجود دارد. تقریباً ۱ تا ۶ روز طول می کشد تا نیمی از دی کلرومتان در آب تجزیه شود.

وقتی دی کلرومتان ، روی زمین ریخته می شود ، به آرامی به ذرات سطح اطراف متصل می شود. از خاک به هوا منتقل می شود. مقداری از آن نیز به آب های زیر زمینی منتقل می شود. از مدت زمان ماندگاری آن در خاک اطلاع نداریم.

از آن جا نگرانی های فراوانی در مورد تاثیر DCM بر محیط زیست و لایه اوزون وجود داشت. از این رو یک سری آزمایشات صورت گرفته است. و آزمایشات حاکی از آن است که دی کلرومتان تخریب کننده محیط زیست نمی باشد. زیرا دی کلرومتان قبل از رسیدن به لایه اوزون از بین می رود.

متیلن کلراید و لایه اوزون

دی کلرومتان ، طبق مقررات بین ­المللی منبع دود یا ماده مضر برای لایه ازن به شمار نمی­ آید. زیرا طبق مصوبات سازمان انرژی آمریکا، زمان عمر دی کلرومتان بسیار کوتاه است، به طوری که دی کلرومتان قبل از رسیدن به لایه ازن تجزیه می ­شود. به طور کلی ، دی کلرومتان به عنوان مخرب لایه اوزون شناخته نشده است. مطابق قوانین EPA طول عمر اتمسفری DCM بسیار کوتاه است. بنابراین قبل از اینکه این مواد به لایه اوزون برسند ، تجزیه می شوند.

نحوه نگهداری

حلال DCM در مکانی با دستگاه تهویه مناسب نگهداری و ذخیره کنید. این ماده تجاری ، در ظروف در بسته نگهداری می شود.

 • *ظروف را از صدمات فیزیکی محافظت کنید.
 • *ظروف را در مکانی خشک، خنک و دارای دستگاه تهویه نگه داری کنید.
 • *ظروف حاوی DCM را دور از گرما ، منابع اشتعال و نور خورشید نگهداری کنید.
 • *از موادی همچون عوامل اکسید کننده ، اسیدهای قوی و بازهای قوی ، فلزات ، آلومینیوم ، لیتیوم ، منیزیم ، سدیم ، که ممکن است به بسیاری از پلاستیک ها ، لاستیک ها و پوشش ها حمله کنند ، اجتناب کنید.

متیلن کلراید هندی

بازار جهانی

پیش بینی شده است که بازار جهانی دی کلرومتان در سال ۲۰۱۷، به ۱۸۱۸٫۳ میلیون دلار خواهد رسید و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۳ به ۲،۴۸۵٫۵ میلیون دلار برسد (نمودار زیر در طی سال های ۲۰۱۸-۲۰۲۳ را مشاهده کنید).

افزایش تقاضا در زمینه تمیز کردن ، استفاده از رنگ ها ، صنعت چسب موجب افزایش قیمت دی کلرومتان شده است.

بازار فروش متیلن کلراید

بر اساس کاربرد ، بازار جهانی دی کلرومتان به دارویی ، مواد غذایی و نوشیدنی ها ، رنگ و لاک ، تمیز کردن فلزات ، ساخت مواد شیمیایی و فوم و سایر مواد تقسیم می شود. برنامه های دیگر شامل الکترونیک ، فیلم های عکاسی و جوهر چاپ است. بیشترین سهم در آمد دی کلرومتان مربوط به تولید مواد شیمیایی و فوم است. این امر به دلیل افزایش تقاضای بالای این ترکیب در فرآوری های شیمیایی و تولید فوم به دلیل عملکرد عالی و استفاده گسترده در مواد شیمیایی ویژه است. کشورهای آمریکا، هلند ، سویس ، بلژیک ، فرانسه ، ژاپن و هند بزرگترین تولیدگان متیلن بی کلراید هستند.

متیلن کلراید سامسونگ (MCE)

دی کلرومتان با برند سامسونگ (Samsung) در بین افراد شناخته شده است. زیرا این ماده دارای درصد خلوص بالای (۹۹%) است. که با استانداردهای جهانی مطابقت دارد. بدین دلیل درصد خلوص بالا کاربرد زیادی در صنایع حساس دارد.

بسته بندی

DCM ، در بشکه های ۲۵۰ کیلوگرمی عرضه می شود. تاریخ انقضا این محصول دو سال بعد از بسته بندی است. از جمله برند های معروف این ماده می توان به متیلن کلراید سامسونگ چین (MCE) ، متیلن کلراید ترکیه ، متیلن کلراید لوکسی چین و متیلن کلراید شاندونگ کره اشاره کرد.

متیلن کلراید

واردات متیلن کلراید

نگین تجارت ، با تجربه 50 ساله در زمینه مواد اولیه شیمیایی صنعتی ، یکی از بزرگترین وارد کننده های دی کلرومتان در ایران به حساب می آید. از این رو می توانید با آسودگی خاطر دی کلرومتان صنعتی باکیفیت و مرغوب را با قیمت استثنایی دریافت کنید.

قیمت حلال متیلن کلراید | قیمت متیلن کلراید

جهت اطلاع از قیمت محصول دی کلرومتان با همکاران ما در ارتباط باشید.

توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” مشخصات و قیمت خرید متیلن کلراید ” را مطالعه بفرمایید.

متیلن کلراید ماکسی

قیمت متیلن کلراید چینی

جهت اطلاع از قیمت این ماده شیمیایی تجاری با همکاران ما در مجموعه نگین تجارت شرق در ارتباط باشید.

متیلن کلراید سرطان زا است؟

گزارشات سازمان ایمنی و بهداشت شغلی حاکی از آن است متیلن دی کلرومتان سرطان زا بالقوه شغلی است.

متیلن کلراید اشتعال زا است ؟

دی کلرومتان یک هیدروکربن کلر دار مایع شفاف ، بی رنگ ، غیر قابل اشتعال ، فرار با بوی شیرین و دلپذیر است و هنگام گرم شدن تا تجزیه ، بخارهای بسیار سمی فسژن ساطع می کند.

DCM خطرناک است؟

DCM ، یک هیدروکربن ساده و سمی است. که خطرات جدی برای سلامتی دارد. خصوصا تنفس یا استنشاق مقادیر بالایی از آن ، خطرات حادی را ایجاد می کند. همچنین می تواند از طریق پوست جذب شود.

عوارض استنشاق متیلن کلراید را بیان کنید ؟

استنشاق ، می تواند باعث سرفه ، خس خس سینه و / یا تنگی نفس شود.

مقادیر بالای استنشاق دی کلرومتان می تواند باعث سردرد ، گیجی ذهنی ، حالت تهوع ، استفراغ ، سرگیجه و خستگی شود.

آیا متیلن کلراید موجب مرگ می شود ؟

از سال 1980  تا کنون ، حداقل 64 نفر در اثر مواجهه حاد با دی کلرومتان جان خود را از دست داده اند. قرار گرفتن در معرض متیلن کلرید ، موجب سرطان ، اثرات سیستم عصبی و مسمومیت کبدی ، تولید مثل و کلیه می شود.

تولید متیلن کلراید در ایران ؟

شما می توانید جهت ساخت متیلن کلراید و سایر سوالات خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پرسش – پاسخ متداول

تمامی سوالات خود را از ما ، نگین تجارت شرق بپرسید. مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

قیمت متیلن کلراید ؟

جهت اطلاع از قیمت این محصول با کارشناسان فروش ما در مجموعه نگین تجارت شرق در ارتباط باشید. شماره تماس : 09126542314

قیمت متیلن کلراید سامسونگ ؟

جهت اطلاع از قیمت این محصول با شماره 09126542314 در ارتباط باشید.

آیا متیلن کلراید سمی است ؟

بله، حلال متیلن به شدت سمی و سرطان زا است.

خواص ظاهری، فیزیکی و شیمیایی متیلن کلراید چیست ؟

متیلن کلراید (متیلن کلرید) یا دی­ کلرومتان با فرمول شیمیایی CH2Cl2 مایعی فرار، بی­ رنگ با بویی شیرین است. این ماده به حلالیت بالا شهرت دارد. نقطه جوش متیلن کلراید ۳۹٫۸oC بوده و دانسیته بخار آن حدود سه برابر هوا است.

اسامی صنعتی متیلن کلراید چیست ؟

DCM، دی کلرومتان، متیلن کلرید، متیلن دی کلراید، بی کلراید، حلال متیلن، گاز متیلن، متیلن دی کلرومتان

آیا متیلن کلراید تخریب کننده لایه اوزون است ؟

این ماده تجاری، جز دسته مواد تخریب کننده لایه اوزون طبقه بندی نمی شود. زیرا این ماده قبل از رسیدن به لایه اوزون تجزیه می شود.

نحوه تولید متیلن کلراید چیست؟

این ماده به دو صورت طبیعی و صنعتی تولید می شود. به طور طبیعی در منابع اقیانوسی و آتشفشان ها یافت می شود. به صورت صنعتی از طریق کلرزنی متیلن بی کلراید تولید می شود.

جایگزین های متیلن کلراید را نام ببرید؟

مخلوطی از NMP و بنزیل الکل *استرهای NMP *دی بیسیک مانند دی متیل آدیپات یا دی متیل گلوتارات *حلال سبز * حلال پایه کلریدی

علت محبوبیت متیلن کلراید سامسونگ چیست ؟

دی کلرومتان توجه خاصی را به خود جلب کرده است. علت امر را می توان درصد خلوص بالای آن بیان نمود. (99 % )

آیا متیلن کلراید سرطان زا است؟

بله، این ماده جز دسته مواد سرطان زای شغلی دسته بندی شده است.

انواع برندهای متیلن کلراید را نام ببرید ؟

سامسونگ چین، لوکسی چین، شاندونگ کره

آیا هزینه ارسال بار برعهده مشتری است ؟

بله هزینه ارسال بار برعهده مشتری است.

زمان ارسال بار ؟

بعد از ثبت سفارش ، بار برای شما ارسال می گردد.(بعد از ثبت سفارش در کوتاه ترین و سریعترین زمان ممکن بار برای شما عزیزان ارسال می شود.

 

2 دیدگاه

 1. علی گفت:

  قیمت متیلن کلراید چینی رو می فرمایید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *